KsiezaPedofile.Info

 
Główna Małoletni Rodzice O Nas Kontakt
STRONA GŁÓWNA
POLSKA
TO NIE TWOJA WINA
JAK SIĘ ZACHOWAĆ
NIE IDŹ DO KOŚCIOŁA
POLSKIE PRAWO
KARTA PRAW OFIARY
DOKUMENTY
AUDIO/VIDEO
FORUM DYSKUSYJNE
linki
SPRAWA ZAKROCZYMSKA

Jeśli byłeś wykorzystany seksualnie przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

Jeśli posiadasz informacje o seksualnym wykorzystywaniu przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

PAPIEŻ BENEDYKT XVI W AUSTRALII

Źródło: Broken Rites (Australia) Collective Inc. /FAKTY/TVN.PL
Temat: Przestępstwa seksualne księży katolickich w Australii.

Data: 12 lipca 2008
------------------------------

Upłynęło kilka miesięcy od wizyty papieża Benedykta XVI w USA. Co z niej wynikło? a no... NIC, ZERO.

I tym razem te same i podobne słowa, dotyczące seksualnego wykorzystywania małoletnich w jego instytucji, wypowiadane są w Australii, gdzie Papież rozpoczął swoje spotkanie z młodzieżą - XXIII Światowe Dni Młodzieży.

Co z tego wyniknie?, ZOBACZYMY.

JAK NA RAZIE,  PRZEPRASZA I PROSI O PRZEBACZENIE.

 

Już to słyszeliśmy wiele razy... ale po tym, niestety, zwykle następowała cisza. Czy tak będzie i tym razem?. Myślę ze tak. 

 

Z okazji przyjazdu papieża Benedykta XVII, Australijska organizacja "Broken Rites (Australia)" skupiająca ofiary seksualnego wykorzystywania przez księży katolickich, opublikowała dane o ostatnich skandalach seksualnych z dotyczących wykorzystywania dzieci przez księży katolickich w tym kraju: Raport nie wlicza przypadków gdzie oskarżenia zostały załatwione polubownie,  bez udziału sądów.

 

  1. Jak dotąd, 107 katolickich księży i zakonników zostało skazanych przez australijskie sądy.

  2. Dziesięć dni przed przyjazdem papieża do Australii, 3 lipca 2008 roku, prokuratorzy, oskarżyli zakonnika Roberta Charlesa Best, wiek 67, o seksualne wykorzystywanie dzieci. Oskarżenie obejmuje seksualne wykorzystywanie chłopców w szkole podstawowej im. Św. Alipius w Ballarat East w  roku 1970/73 i w szkole św. Leo's  w  Box Hill (Melbourne). Robert Charles Best, był juz skazany za seksualne wykorzystywanie dzieci w 1970 roku.

  3. 18  lipca 2008 roku powinna zakończyć sie rozprawa zakonnika Paul Raymond Evans, który pracował z chłopcami, w "Town Residential School" w Engadine, obecnie sądzony jest przez sąd w Sydney, za wykorzystywanie dzieci.

  4. 23 czerwca 2008 - zakonnik John William Chute, nazywany "Brat Kostka" aresztowany został w szkole dla chłopców "Canberra Catholic Boys School, Marist College".

  5. 25 czerwca 2008 zakonnik Rodger Moloney, były pracownik Watykanu, skazany został za wykorzystywanie seksualne dzieci niepełnosprawnych. Administracja kościoła katolickiego, w ostatnich pięciu latach wydala ogromne sumy pieniędzy na uchronienie Moloney, przed więzieniem, ale okazało sie to nieskuteczne.

  6. Australijska policja obecnie oczekuje na ekstradycje z Indonezji, katolickiego księdza Alfred Barnett, wiek 66, który oskarżony jest o wykorzystywanie w latach 1977/94, chłopców w wieku 12, 17 lat z regionu Adelaide i Port Pirie. Zachodzi podejrzenie ze wykorzystywał on chłopców także w innych regionach kraju.

Materiał filmowy FAKTY/TVN.PL

W dniu 22 czerwca 2008 wychodząca w Sydney, gazeta "Sun Herald" doniosła ze skazany na więzienie w roku 1998, zakonnik Ronald John McKeirnan, nadal przebywa w diecezji Brisbane. Administracja diecezji oświadczyła że zatrudniony on został przy redagowaniu stron internetowych.

 

Kościół Katolicki w Australii, odmawia wypłacania należytych odszkodowań ofiarom, jednocześnie płacąc ogromne sumy pieniędzy,  biurom adwokackim, walczącym z ofiarami seksualnego wykorzystywania przez księży.  Papież Benedykt XVI ma szanse zmienić,  ten skandaliczny stan rzeczy - ale czy to uczyni ?

RuchOfiarKsiezy.Org

KsiezaPedofile.Info

 

RuchOfiarKsiezy.Org | KsiezaPedofile.Info | Zakroczym.Info

Dozwolone rozpowszechnianie materiału

z zaznaczeniem skąd pochodzi