KsiezaPedofile.Info

 
Główna Małoletni Rodzice O Nas Kontakt
STRONA GŁÓWNA
POLSKA
TO NIE TWOJA WINA
JAK SIĘ ZACHOWAĆ
NIE IDŹ DO KOŚCIOŁA
POLSKIE PRAWO
KARTA PRAW OFIARY
DOKUMENTY
AUDIO/VIDEO
FORUM DYSKUSYJNE
linki
SPRAWA ZAKROCZYMSKA

Jeśli byłeś wykorzystany seksualnie przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

Jeśli posiadasz informacje o seksualnym wykorzystywaniu przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

PAPIEŻ I OFIARY KSIĘŻY PEDOFILÓW

Źródło: CNN / USA
Temat: Papież Benedykt XVI spotkał sie z kilkoma ofiarami seksualnego wykorzystywania przez księży.

Data: 17 kwietnia 2008
------------------------------

Tak jak to było do przewidzenia, wizytę papieża Benedykta XVI w USA zdominowała kwestia seksualnego wykorzystywania małoletnich przez księży. Z punktu widzenia ofiar księży - jeśli słowa wypowiedziane przez papieża w czasie tej wizyty są początkiem usuwania księży pedofilów od pracy z dziećmi, to wizytę będzie można uznać za owocną a może nawet, historyczną.

Kardynał Sean P. O’Malley z Boston poinformował gazetę "The Globe" że Papież Benedykt XVI zdecydował się na przyjecie przedstawicieli ofiar seksualnego wykorzystywania przez bostońskich księży.

 

W kilka godzin później "SNAP" - organizacja zrzeszająca ponad 8 tysięcy członków, potwierdziła fakt spotkania.

Tajne spotkanie odbyło sie w siedzibie nuncjusza Watykanu w Waszyngtonie. Członkowie z zrzeszeni w organizacji "SNAP", od dawna domagali sie spotkania z głową kościoła katolickiego, ale jak do tej pory, ich zadania pozostawały bez odpowiedzi.

Spotkanie nie było przewidziane w planach wizyty papieża i odbyło się w przerwie, pomiędzy mszą na stadionie "National Park" w Waszyngtonie a spotkaniem na  katolickim uniwersytecie w Waszyngtonie.
 

Kardynał Sean P. O’Malley, przedstawił papieżowi ponad tysiąc nazwisk ofiar księży pedofilów z bostońskiej archidiecezji.


Wizyta papieża i spotkanie pomiędzy papieżem a ofiarami seksualnego wykorzystywania przez księży katolickich, jest wydarzeniem bezprecedensowym i może wskazywać na zmianę kierunku postępowania w stosunku do problemu.

 

Papież Jan Paweł II, od czasu wybuchu skandalu, przebywając w Kanadzie i Meksyku - nie odwiedził USA a obecny Papież Benedykt XVI uporczywie odmawiał, spotkania z ofiarami.

 

Materiał filmowy CNN
 

David Clohessy, krajowy dyrektor "The Survivors Network of those Abused by Priests", powiedział w telefonicznej rozmowie że "spotkanie powinno nastąpić, dawno temu i że jest to mały krok, który jeśli jest pierwszym krokiem do prawdziwego działania i reform, przyjęty będzie z zadowoleniem.

Dodał również że, po mimo że spotkanie wreszcie miało miejsce - dzieci nie są dzisiaj bezpieczniejsze".

Dziewiętnastu (19)  z pośród amerykańskich biskupów oskarżanych o pedofilstwo lub ukrywających księży pedofilów, nadal wykonuje swoje obowiązki. Watykan odmawia odsunięcia ich z wykonywanych funkcji. Najbardziej znany z ukrywania księży pedofilów bp. Bernard Law z Bostonu, w obawie przed wytoczeniem mu procesu sądowego, pozbawiony został wykonywania pracy w Bostonie ale w "nagrodę" przeniesiony został przez papieża Jana Pawła II, do pracy w Watykanie. Powierzono mu bazylikę w Rzymie.

Jakby nigdy nic się nie wydarzyło,  wykonuje on obowiązki kardynała.

Od roku 1950 do 2002 10,667 osób głownie chłopców, oskarżyło, 4,392 księży o wykorzystywanie seksualne. Skandal odkryty przez media, doprowadził do odwołania bp. Bernarda Law.

 

 

KsiezaPedofile.Info

 

 

 

RuchOfiarKsiezy.Org | KsiezaPedofile.Info | Zakroczym.Info

Dozwolone rozpowszechnianie materiału

z zaznaczeniem skąd pochodzi