KsiezaPedofile.Info

 
Główna Małoletni Rodzice O Nas Kontakt
STRONA GŁÓWNA
POLSKA
ZAKROCZYM
PŁOCK
HŁUDNO
SZCZECIN
DĘBNICA
 

Jeśli byłeś wykorzystany seksualnie przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

Jeśli posiadasz informacje o seksualnym wykorzystywaniu przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

DĘBNICA  -  powiat człuchnowski

04 maja, 2009

Proboszcz z Dębnicy, ks. Piotr T.  skazany za pedofilię, namawiał do samobójstwa małoletniego ministranta.

 

Proboszcz rzymsko-katolickiej parafii w Dębnicy został skazany na cztery lata więzienia.
Sąd Rejonowy w Człuchowie, oświadczył że, Ksiądz Piotr T. molestował seksualnie małoletnich i podawał im narkotyki.

40-letni ksiądz, miał długą listę zarzutów. Prokuratura oskarżyła go o pedofilię, gwałt, rozpijanie ministrantów, podawanie małoletnim narkotyków, oraz namawianie do samobójstwa. Odpowiadał także za przywłaszczenie 27 tys. zł z parafialnej kasy.

Oskarżenia obejmowały lata 2005-2006. Kiedy afery, nie dało się dłużej utrzymać w tajemnicy, ks. Piotr T. spakował się i bez powiadomienia kogokolwiek, uciekł z parafii. Ukrywał się przez kilka tygodni. Na podstawie listu gończego, został aresztowany przez policję w Bruskowie pod Kościerzyną.

 

 

Materiał Filmowy  TVP 1  -  NA CELOWNIKU

 

You probably do not have the Flash Player (Get Adobe Flash Player Here) installed for your browser or the video files are misplaced on your server!

 

Po jego aresztowaniu, kiedy trafił do aresztu w Zakładzie Karnym w Czarnem, władze kościelne odsunęły go, od pełnienia obowiązków księdza.
Proces przed Sądem Rejonowym w Człuchowie rozpoczął się kilka miesięcy później. Oskarżonemu księdzu, groziło 12 lat więzienia.

Z uwagi na dobro małoletnich ofiar, wszystkie rozprawy odbywały się przy drzwiach zamkniętych (zeznania świadków, biegłych, poszkodowanych i oskarżonego objęte były ścisłą tajemnicą).   Wyrok sądu wyrok do publicznej wiadomości.

Materiał Filmowy  TV POLSAT  -  WYDARZENIA

 

You probably do not have the Flash Player (Get Adobe Flash Player Here) installed for your browser or the video files are misplaced on your server!

 

Postępowania sądowe udowodniły, że ks. Piotr T. dopuścił się większości zarzucanych mu czynów. Sąd skazał go na cztery lata więzienia z zakazem kontaktowania się z ofiarami. Z braku wystarczających dowodów, księdza uniewinniono od zarzutu zgwałcenia jednego z małoletnich chłopców i przywłaszczenia kościelnych pieniędzy.

W osobnym postępowaniu, ksiądz Piotr T., proboszcz z Dębnicy, został skazany przez Sąd Okręgowy w Słupsku, na 3.5 roku więzienia, za namawianie małoletniego ministranta do samobójstwa. Ponieważ proces księdza toczył się z wyłączoną jawnością, uzasadnienie wyroku utajniono.
Z odczytanej przez sąd sentencji wyroku wynika, że między 23 kwietnia a 16 maja 2006 roku,  ks. Piotr T. wielokrotnie,  namawiał wykorzystywanego seksualnie ministranta, do powieszenia się. Małoletni ministrant, próbował się zabić 16 maja zeszłego roku.

 

 

 

KsiezaPedofile.Info

RuchOfiarKsiezy.Org

KsiezaPedofile.Info | Zakroczym.Info | PriestsPedophiles.Info

Dozwolone rozpowszechnianie materiału z zaznaczeniem skąd pochodzi

 Copyright | Ochrona Prywatnośc