KsiezaPedofile.Info

 
Główna Małoletni Rodzice O Nas Kontakt
STRONA GŁÓWNA
POLSKA
SZCZECIN
ZMOWA MILCZENIA
OSKARŻENIE
POPARCIE

Jeśli byłeś wykorzystany seksualnie przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

Jeśli posiadasz informacje o seksualnym wykorzystywaniu przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

 

SZCZECIN

 

TRZECH BISKUPÓW UKRYWAŁO KSIĘDZA OSKARŻANEGO O WYKORZYSTYWANIE MAŁOLETNICH CHŁOPCÓW

Dominikanin, Marcin Mogielski, demaskuje zmowę milczenia

09 marca.2008

Co najmniej trzech biskupów i kto wie ilu księży, wiedziało od ponad 13 lat o horrorze seksualnego deprawowania małoletnich chłopców, jaki miął miejsce w ośrodku dla "Trudnej Młodzieży", kierowanego przez ks. Andrzeja Dymera. Biskupi i  księża wiedzieli o wykorzystywaniu seksualnym małoletnich i zachowywali, zmowę milczenia.

"(...) Chłopcy byli gwałceni... i wykorzystywani w perfidny sposób. Przez wiele lat żyli w niepewności. Najpierw jeden biskup obiecał, że zajmie się sprawą i kazał czekać. Tymczasem nawet nie porozmawiał z podopiecznymi księdza. Potem kolejny biskup też nic nie zrobił. Dziwne milczenie trwało przeszło 8 lat. Znalazłem ofiary, spisałem ich zeznania i przekazałem do mojego przełożonego.  (...)" - mówi,  Dominikanin Marcin Mogielski .

 

 

Abp.Zygmunt Kamiński

Abp. Marian Przykucki

Bp. Stanisław Stefanek

W nadziei,że z prawnego punktu widzenia, sprawa zostanie przedawniona, kolejni biskupi ukrywali

przestępstwa seksualne podwładnego im księdza. Jednocześnie, tak jak to zwykle bywa w takich przypadkach w celu zdyskredytowania tych którzy pomagają ofiarom, rozpowszechniano plotki oskarżające dominikanina Marcina Mogielskiego o homoseksualizm.

 

 

Nie udzielając jakiejkolwiek pomocy ofiarom, w obawie przed wybuchem skandalu seksualnego,  skrzętnie ukrywano oskarżenia pod adresem podległego im ks. Andrzeja Dymera - dyrektora ośrodka. Kiedy sprawa w końcu nagłośniona została, przez Gazetę Wyborczą  - administracja kościoła katolickiego, zamiast uczciwie podejść do zaistniałej sytuacji, w dalszym ciągu atakuje ofiary  i tych, którzy im

pomagają, stosując między innymi, metodę dyskredytacji.

 

CZYTAJ WIĘCEJ  

 

KsiezaPedofile.Info

RuchOfiarKsiezy.Org

KsiezaPedofile.Info | Zakroczym.Info | PriestsPedophiles.Info

Dozwolone rozpowszechnianie materiału z zaznaczeniem skąd pochodzi

 Copyright | Ochrona Prywatności